Benzines fűnyíró
A benzines fűnyírók még mindig az egyik legnépszerűbb fűnyíró kategória üzletünkben. A benzinmotorral szerelt készülékek a legerősebbek és legszélesebb vágóasztalnal elérhető modellek a piacon. Nagy területekre, illetve dombos részekre kiváló választásnak bizonyulnak. itt is érdemes és észben tartani hogy nagy és erős készülékkel kisebb munkát is el lehet végezni de, ez fordítva nem igaz. Alaposan mérlegeljünk a választás előtt, gondolkozzunk 5-10 évre előre!
Benzines fűnyírók kiválasztásánál érdemes figyelembe venni a motor erősségét, a vágóasztal szélességét, önjáró vagy tologatós változatra van-e szükségünk, milyen anyagból készült a vágóasztal, milyenek a kerekei (csapágycsázott vagy csúszó perselyes-e), a vágásmagasságállítását (kerekenkénti, tengelyenkénti, vagy központi), illetve a vágási módot (oldaltkidobós, fűgyűjtős, hátsókidobós, vagy mulcsozós).
Karbantartás során mindenképp figyeljünk a rendszeres, először 5, majd 20-25 munkaóránkénti olajcserére. A vágóasztal tisztítását pedig minden használatot követően végezzük el!
Oldalkidobós fűnyíró
A fűgyűjtő nélkül szerelt tologatós benzines fűnyírók az egyik legjobb és legolcsóbb megoldást kínálják, amennyiben nem szeretnénk összegyűjteni a nyesedéket. Régi klasszikus fűnyíró például az MTD 51 BC, amely 51 centiméter vágószélességével és három és fél lovas maximális teljesítményű motorjából az egyik legmegbízhatóbb típusok közé tartozik.
Amennyiben egyenletlen a terület, amit nyírni szeretnénk, akkor érdemes nagyobb illetve csapágyazott kerekű fűnyíró mellett dönteni. Az oldaltkidobós fűnyírók közül érhető önjáró illetve tologatós változat is. Nagy előnyük, hogy könnyebb súlyúak, mivel nincs rajta fűgyűjtő, így nem kell az összegyűjtött nyesedéket sem cipelni magunkkal. Ezek a készülékek gyakran nem csak deflektorral, az az oldaltkidobóval vannak felszerelve, hanem mulcsdugó is az alap felszereltségük részét képezi. Esetleg beszerezhető, mint kiegészítő.
Fűgyűjtős fűnyíró
Fűgyűjtős fűnyírók már sokszor nemcsak fülgyűjtővel vannak szerelve, hanem három az egyben vagy négy az egyben funkcióként van hozzájuk oldaltkidobó és mulcsdugó is. A mulcsozást akkor használjuk, amikor a fű nem olyan magas, viszont nem szeretnénk összegyűjteni azt és azt sem szeretnénk hogyha megmaradna levágott nyesedék rend formájában a füvön. Mucsozáskor a fűnyíró apró darabokra összeaprítja a nyesedéket, vissza juttatva azt a talajba. Ezzel a füvet több tápanyaghoz és nedvességhez juttatva. A hepe-hubás területeknél itt is érdemes csapágyazott illetve nagy hátsó kerékkel rendelkező készülék mellett dönteni.
Érdemes még a vágási magasság beállítását is figyelembe venni. A legkorszerűbb és legpraktikusabbb a központi magasság állítási mód. Itt egy mozdulattal tudjuk mint a négy kereket egyszerre beállítani a megfelelő magasságba.
Önjáró fűnyíró
A legmodernebb - és ezzel a legbonyolultabb kialakítású - benzines fűnyírók az önjáró funkcióval ellátott készülékek. Ebben az esetben a menethajtást a készüléknek egy ékszíj adja át. Léteznek egysebességes és változtatható sebességű modellek is. Azonban egy mindegyikre igaz: az élettartalmukat lényegesen megnövelhetjük, ha kanyarodáskor, illetve hátramenet során elegedjük az önjáró kart.