A gondozása, ültetése nem bonyolult, a kezdő kertészek is előszeretettel tartják. A nyár és a tavasz során érdemes a hajtáscsúcsokat visszavágni, így dús, bokros és élettel teli lesz növényünk, valamint hogy szép színét megőrizze, az árnyékban lévő, elszáradt leveleket is távolítsuk el.
Tavaszra a növényünk felkopaszodhat, ekkor csak a fagy után tegyük ki a teraszra, nemsoká újra bokrosabb, színesebb lesz.
Fényigénye
A fényt tekintve nincsenek nagy igényei. Gyönyörű színei a napfényes területeken a legszebbek és legélénkebbek, de akár félárnyékos helyen is kitűnően megvan, tehát eg világos előszoba is megteszi. Hosszú órákon át ne tegyük ki tűző napnak, hiszen levelei megbarnulhatnak, elszáradhatnak.
Virágcsalán hőigénye
A téli időszak alatt szobában nevelhetjük, majd a tavasz közeledtével a nagy májusi fagyok után kiültethetjük, hiszen azt nem bírja. A fagyok alatt a szoba melegében kissé megnyúlik és formáját elveszti, de ha szeretnénk, hogy megmaradjon így teleltethetjük. A díszcsalán meleg éghajlatot részesít előnyben, ahol a hőmérséklet általában 18-25 Celsius fok között van.
Vízigénye
Egyenletes vízellátásra van szüksége, de fontos elkerülni a túlzott öntözést, amely elvezethet a gyökérrothadáshoz. Vizsgáljuk meg a talaj nedvességtartalmát, és öntözzük meg a növényt, amikor a felső réteg kissé kiszáradt.
A tél során a meleg szoba okozta megnyúlásakor adjuk neki egy kis vizet, ha látjuk, hogy levelei lekonyulnak.
A nyári nagy melegben pedig öntözzük bő vízzel, nyugodtan kétnaponta, hiszen ekkor magas a vízigénye.
A tasak tartalma: 0,5g.
Vetés március 15°C 1cm mélyre.