Kártevők és rovarok elleni védekezés
Unja már a rágcsálókkal és rovarokkal szemben folytatott malomharcot? A nyári napokat és estéket elrontó darazsak és szúnyogok hadát? A mindent összepiszkító és rengeteg kárt okozó nyesteket, egereket és patkányokat? Vagy a gyönyörű gyepet folyton feltúró vakondokokat? Akkor a legjobb helyen jár! Kínálatunkban számos megoldást kínálunk a kártevők és rovarok elleni védekezésre. Nálunk mindenki megtalálja a vérmérsékletének és egyéni preferenciájának megfelelő eszközt vagy készítményt. Kezdve az élve fogóktól, a különböző riasztókon át, a mérgekig és állatcsapdákig minden megtalálható a termékcsoportban.
Miért fontos a védekezés?
Nem elég, hogy a különböző rágcsálók, illetve a szúnyogok nagyon bosszantóak, de komoly egészségügyi kockázatot is magukban rejthetnek. A darazsak mérge hisztamint tartalmaz, ami allergiás reakciót válthat ki a szervezetben. A rágcsálók, köztük az egerek és a patkányok pedig számos kórokozót terjesztenek.
Milyen kártevőkkel találkozhatunk?
A kártevők és rovarok elleni védekezés során számtalan fajjal találkozhatunk. Otthoni nyugalmunkat a leggyakrabban a hangyák, csótányok, legyek, szúnyogok és a különböző molyok zavarják meg. Emlősök között szintén széles a kártevők listája. A hívatlan vendégek listájának élén általában az egerek állnak, de sokan küzdenek a patkányokkal, a vezetékeket és autóalkatrészeket rendszeresen összerágó nyestekkel, vakondokokkal és a termést megdézsmáló vadakkal.
Kártevők és rovarok elleni védekezés. Hogyan csináljam?
A kártevőkkel szembeni védekezésnél számos módja van.
Prevenció: mint mindenhol, a legjobb megoldás itt is a megelőzés. Rovarok ellen a lakást a leghatékonyabban szúnyoghálóval védhetjük meg. Rágcsálók ellen az élelmiszer hatékony elzárásával, illetve a búvóhelyek megszüntetésével védekezhetünk
Kémiai védekezés: rovarirtó szerek és a különböző rágcsálók ellen használt mérgek gyors és hatékony megoldást nyújtanak. Fontos, hogy ügyeljünk a személyes védelemre és minden esetben olvassuk el és tartsuk be a használati útmutatóban olvasottakat!
Fizikai védekezés: különböző csapdákat soroljuk ide. Léteznek élvefogók, taglozó csapdák és ragasztó lapok.
Biológiai módszerek: ez a módszer a kártevők természetes ellenségeinek bevetésén alapszik. Ilyen lehet például a térítéses szolgáltatásként igénybe vehető nyestekkel végzett rágcsálóírtás.
Mi segíthet a védekezésben?
Ismerje meg az ellenséget! A védekezési mód kiválasztása előtt érdemes azonosítani a kár okozóját.
Válassza ki a megfelelő módszert! Többféle szempontot érdemes figyelembe venni a megfelelő módszer kiválasztásához. Ilyen a mi beállítottságunk. Fontos-e az állat védelme, vagy szeretnénk végleges megoldást találni a problémára. Ezen felül milyen környezetben védekezünk és mekkora a fertőzés mértéke.
Türelem! A kártevők elleni védekezés elképzelhető, hogy a vártnál időigényesebb. A rágcsálóírtó mérgek hatóanyaga például csak napokkal később fejti ki hatását. Ha a kívánt eredmény nem jelentkezik napokkal később sem, érdemes különböző módszereket kombinálni.