Fűnyíró traktorok
Ha nagyobb területre keres gyors és hatékony eszközt a fű karbantartására, akkor önnek a fűnyíró traktor a megfelelő választás! Az oldalunkon szűrő segítségével könnyedén ki tudja választani a megfelelő típust, a lap alján pedig összefoglaljunk a legfontosabb tudnivalókat, ami a kerti traktor kiválasztásához szükséges. Ha segítségre van szüksége, keressen bennünket bizalommal elérhetőségeink egyikén.
A felsorolásban szereplő készülékek raktáron vannak, megtekinthetőek akár személyesen a pécsi szakáruházunkban vagy a kaposvári szaküzletünkben. Néhány típusú fűnyíró traktor 0 thm-re is megvásárolható, de a 6-48 hónapig terjedő kasszikus konstrukció bármelyik típusnál elérhető.
A Husqvarna fűnyíró traktoraink egy másik menücsoportban kaptak helyet. A választékunkat ide kattintva tekinheti meg!
Fűnyíró traktor kiválasztásának szempontjai
Kiválasztásának érdemes mérlegelni, hogy milyen gyakran és mekkora területet fog karbantartani. A nagyobb területekre mindenképp erősebb motort javaslunk. Ritkább vágás esetén szintén könnyebben birkóznak meg a magasabb fűvel a 15 Le feletti maximális teljesítményű készülékek. Ha a terület dombos, akkor javasolt nyomóolajzású motor mellett dönteni. Ezt laikusként úgy tudjuk ránézésre megállapítani, hogy a motorfedelet felemelve megnézzük, hogy a motoron van-e olajszűrő.
Fontos, hogy a ritkább fűnyírás esetén se hagyjuk a füvet 30 cm-nél nagyobbra megnőni! Ha mégis megtörtént akkor lehetőleg válasszunk más vágási módot és ne feledjük: fűnyíró traktort vettünk, nem gazvágót! Ilyen esetekre specializálódva kaphatóak Husqvarna Riderhez csatlakoztatható gazvágó adapter illetve gazvágó fűnyíró traktor.
Vágási mód
Érdemes komolyan végiggondolni, hogy szeretné-e a jövőben összegyűjteni a levágott nyesedéket. Ugyan utólag kiegészítőként is lehet a legtöbb fűnyíró traktorra gyűjtőt vásárolni, azonban ezek tapasztalataink szerint könnyen eltömődhetnek. Kicsit nagyobb, nedvesebb fű vágása esetén a fűnyírási idő a többszörösére nőhet.
Másik népszerű vágási mód a mulcsozás. Az oldalkidobós és fűgyűjtős traktorokhoz egyaránt lehet kapni mulcsdugót, illetve mulcsfedelet, sőt sok esetben alapfelszereltség is. Ebben az esetben oldalra vagy hátrafelé a fű útját elzárjuk, így a vágóasztalban rekedve a kés(ek) összevágják apró, szinte láthatatlan darabokra a nyesedéket és egyenletesen elterítik a gyepen. A fű így plusz nedvességhez és tápanyaghoz jut. Lassabban szárad ki és tovább marad zöld. Hátránya, hogy egyesek szerint a mohásodást elősegíti, illetve kicsit nagyobb fűben már nem működik megfelelően ez a funkció.
Kialakítás
A fűnyíró traktorok között megtalálhatóak frontkaszás traktorok (azaz riderek), zero-turn traktorok (azaz null fordulókörös), gazvágó traktorok és hagyományos kialakítású fűnyíró traktorok.
Az előre szerelt vágóasztallal szerelt gépek kiválasztása akkor indokolt, ha sok fa, bokor és egyéb tereptárgy van a nyírásra váró területen. Törzscsuklós kivitelüknek köszönhetően kisebb ívben tudnak kanyarodni a hagyományos készülékekhez képest. Az AWD megnevezéssel ellátott Husqvarna traktorok pedig összkerekes meghajtásúak, így meredekebb területekkel is gond nélkül megküzdenek.
A zero-turn traktorok mindkét oldalt külön hajtva kettős hidrosztatikus meghajtással vannak ellátva. Ahogy a nevében is benne van, ezek a készülékek a saját tengelyük körül is meg tudnak fordulni, ami az egyébként is gyorsabb nyírási sebesség mellett még jobban meggyorsítja a munkát. Többnyire botkormánnyal szereltek, amivel minimális tanulást követően könnyedén tudjuk irányítani a fűnyíró traktort. Hagyomásony kormánykerekes változatot akkor javasoljuk, ha domboldalban kell vágni. Ezzel ugyanis sokkal könnyebb megtartani az irányzékot. Ha egy vagy több nagy területet kell vágnia és szeretne időt spórolni, akkor a zero-turn traktorokat ajánljuk figyelmébe. Közületek, vállalkozók és magánemberek egyaránt megelégedéssel használják ezt a típusú fűnyíró traktort.
Ha ritkán jutunk ki a karbantartásra váró területre, vagy nincs időnk gyakran lenyírni a füvet, akkor a gazvágó készülékek megvásárlását javasoljuk.
Meghajtás
Transzmatikus meghajtás az egyik legolcsóbb hajtási mód. Itt a kerekekre a meghajtást egy ékszíj adja át, ami egy vario-tárcsához kapcsolódik. Ezen kívül még két ékszíj található a készüléken. Egy, ami a késeket hajtja és egy másik, ami a motort és a vario tárcsát köti össze. A fűnyíró traktoron ülve a kormány alatt sebességfokozatokat látunk. A kívánt fokozatot bekapcsolva állandó sebességen tartja a fkerti traktort. Nekünk kormányozni kell, illetve szükség esetén fékezni.
Hidrosztatikus meghajtással vannak szerelve a nagyobb, drágább készülékek. Itt egy zárt rendszerben olajszivattyú végzi a munkát, ami fokozatmentes előre-illetve hátrahaladást tesz lehetővé. Használata hasonló az automata váltós autóéhoz. Amilyen gyorsan nyomjuk a pedált (némely típusnál kart), annél gyorsabban megy a készülék. A késeket azonban ebben az esetben is ékszíj hajtja meg.
Cub Cadet fűnyíró traktor
A korábbi MTD, mai Stanley Black&Decker gyártó prémium termékei. Minőségben, szervizháttérben és alkatrészellátásban egyaránt felveszi a versenyt a Husqvarna fűnyíró traktorokkal.
Fűnyíró traktor hitelre
Ha kiválasztotta a megfelelő típust, de nem szeretné egy összegben kifizetni. Esetleg körbenézett több kereskedésben, elolvasott néhány blogcikket, megnézett pár videót és rájött, hogy egy nagyobb készülék jobb választásnak bizonyulna, akkor a kiválasztott terméket részletfizetéssel is meg tudja vásárolni.
Fűnyíró traktor 0 thm
Számos készülékre 24 havi kamatmentes hitel érhető el. Nem becsapás, önnek tényleg nem kerül plusz költségébe a traktor finanszírozása. A bank természetesen nem dolgozik ingyen, plána kölcsön nem ad ingyen, így jelen esetben a kamat a kereskedőt (azaz minket) terhel. Bizonyos esetekben használt készülékekkek is foglalkozunk. Természetesen a használt fűnyíró traktort is meg lehet vásárolni hitelre.
Karbantartás
Ne csak a tulajdonosai legyünk a készüléknek, hanem a gazdái is! A kerti traktorok karbantartása viszonylag egyszerűen, akár otthon is elvégezhető. Érdemes következetesen, a gyártó által előírtaknak megfelelően betartani az utasításokat, így lényegesen megnövelhetjük a készülék élettartalmát. Minden esetben olvassa el a használati leírást, mielőtt belekezd egy új készülék használatába!
Mi átadást követően a következő tanácsokkal szoktuk ellátni vásárlóinkat:
Újjonan vett traktor esetén 5-10 munkaóra után cseréljük le az olajat, majd ezt követően motortól függően 25-50 munkaóránként. A legtöbb márka 10W-30 vagy SAE30 motorolajat javasol. Ha van olajszűrő, annak a cseréje is javasolt minden olajcserét követően.
A légszűrőt 10 munkaóránként tisztítsuk meg. Papír szűrőt sűrített levegővel tisztíthajtjuk ki, szivacs szűrőt pedig mossuk ki benzinben, majd csepegtessünk rá néhány csepp olajat.
A vágóasztalt minden használatot követően tisztítsuk meg a ráragadt szennyeződéstől! Sok készülék vágóasztala mosócsatlakozóval van ellátva, ami meggyorsíthatja a karbantartást. Fontos azonban leszögezni, hogy ezt a tisztítási módot rögtön használat után végezzük el (csatlakoztatott tömlőt követően indítsuk el a vágókéseket, így a késekről visszacsapódó víz megtisztítja az asztal belsejét). A végeredményt ellenőrizzük, ha szükséges végezzünk kézi tisztítást is.
Téli időszakban, vagy ha huzamosabb ideig nem használjuk a traktort, vegyük ki az akkumulátort és tegyük 10 fok feletti hőmérsékletre. Havonta egyszer célszerű rátölteni.
Használt fűnyíró traktor
Szezonban többször előfordul, hogy beszámítunk használt készüléket, így elérhetővé válik nálunk használt fűnyíró traktor. Ezeket a gépeket mi bevizsgáljuk és fél éves garanciával értékesítjük és jellemzően nagyon gyorsan el is viszik őket. Ha nem szeretne új készüléket vásárolni, javasoljuk vásárlási segédletünket a választás megkönnyítéséhez.